vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music
vytisknout

AKTUÁLNÍ PROGRAM VRÁTNICE

leden 2022
ilustrativní obrázek

Středa 26. ledna 2022 - 19:00 - Vrátnice

Libor Šmoldas Organ Trio

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul 60. let. Kytarista Libor Šmoldas si přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a o generaci staršího Jiřího Slavíčka, jednoho z nejžádanějších bubeníků české scény (Robert Balzar trio, Illustratoshere...). O charakteristický zvuk tria se starají kromě lídrovy kytary a skvěle zvládnutých bicích také autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení. Připravte se na hodně jazzu, blues, funku a pořádnou dávku spontánní improvizace a radosti.

Libor Šmoldas (1982) je náš přední jazzový
kytarista. Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, V Čechách má na kontě přes dva tisíce klubových koncertů, přední festivaly Pražské Jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny Podzimu či Janáčkův Máj a spolupráci s naší komletní jazzovou špičkou včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Mezi ocenění, které Libor získal, nechybí cena za nejlepší jazzovou skladbu roku 2014 či Anděl za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii.

Vstupné na sezení s místenkou 250 Kč. Předprodej od 4. 1. 2022 v kanceláři T klubu, TIC  nebo online.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

únor 2022
ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 3. února 2022 - 19:00 - Vrátnice

Never Sol

Navrstvené plochy syntezátorů plné melancholie, snové melodie utopené v tunách reverbu a plný ač křehký sametový vokál. Hudba Never Sol se rozpuští v ambientních zvukových hladinách, ale řeže hluboko pomocí zkreslených a ruchových elementů. Silný vztah k písničkářství, spletité akordické postupy, syntezátory a hlas, to jsou základní kameny tvorby Never Sol. Někdy se její skladby stáčejí do lynchovských teritorií: zaplněné, silné a tajemné : jindy je jejich zvuk otevřený a rezervovaný- jen hlas a pár pečlivě umístěných instrumentálních barev. Ponuře poklidný a elegantně podmanivý. Sólový abient/drone set je založený především na procesovaní vokálu jakožto dalšího nástroje a společně se syntezátory vyvtáří nekonečné zvukové temné ruchové plochy.

Vstupné na sezení s místenkou 150 Kč. Předprodej od 11. 1. 2021 v kanceláři T klubu, TIC nebo online.

Never Sol vydala dvě studiová alba Chamaleo (2018) a Under Quiet (2013). V roce 2014 bylo její debutové album vydáno v celosvětové reedici něměckým experintálním labelem Denovali Records. V posledních letech se Never Sol zůčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Tokiu, koncertuje s elektro-akustickým projetkem Tomáše Dvořáka FLOEX a věnuje se skladbě a sound designu pro současné taneční performance a představení ( Spitfire Company, Markéta Vacovská, TYhle, Dot 504).

Koncert patří do cyklu „Ženy v hudbě“, který finančně podporuje Ministerstvo kultury.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 19. února 2022 - 20:00 - Vrátnice

Jan Hlucháň, Juhyň Introvert – trio

Jan Hlucháň je písničkář ze samého srdce Valašska, bohém s duší chlapce. V 18ti letech vzal poprvé do ruky kytaru, a už ji nepustil. Jako magnet přitahuje každého, kdo měl tu čest se s ním někdy setkat. Jeho netradiční texty, chytlavé melodie a energie projevu vás chytí u srdce. Po pěkném koncertě v hudebním altánu se představí v Rožnově i v klubové atmosféře. Sekundovat bude Juhyň, další zajímavý písničkář z valmezácké oblasti, autentický od podlahy až na půdu.

Vstupné : předprodej 80 Kč, v den akce 100 Kč. Předprodej v sídle T klubu, TIC nebo online.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Středa 23. února 2022 - 19:00 - Vrátnice

The Sound Pack (Polsko)

Asia Świniarska – zpěv, Kasia Mirowska – zpěv, Gosia Biniek – zpěv, Marcin Wawrzynowicz – zpěv, Bogusław Kaczmar – klávesy
The Sound Pack je jazzové vokální kvarteto, které v roce 2016 založil Marcin Wawrzynowicz. Skupinu tvoří zkušení a uznávaní hudebníci, absolventi a lektoři Jazzových ústavů na hudebních akademiích v Katovicích, Vratislavi a Poznani. Vokalisté jsou výherci různých mezinárodních i polských jazzových soutěží. Jejich portfolia zahrnují vlastní alba i účast na mnoha festivalech jazzové hudby, například: Voicingers, Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Jazz nad Odrą, Lotos Jazz Festiwal, Lady's Jazz Festiwal, Śląski Festiwal Jazzowy. Green Town of Jazz, Hałda Jazz, “Jazz! Open Mind”.
Myšlenka kvarteta odkazuje na tradici amerických pouličních vokálních souborů swingové éry i na modernější a velmi dobře známé skupiny jako jsou Manhattan Transfer nebo New York Voices. Repertoár skupiny zahrnuje americké jazzové standardy i skladby v polštině, ve vlastních úpravách a pro různé kapely, počínaje kvintetem a konče velkou kapelou. V říjnu 2019 vyšlo kapele první studiové album, nazvané: The Sound Pack "On Air". Sound Pack trvale spolupracují s následujícími hudebníky: Bogusław Kaczmar – klavír, Michał Kapczuk – kontrabas, Przemysław Jarosz – bicí.

Vstupné na sezení s místenkou 250 Kč. Předprodej od 18. 1. 2022 v kanceláři T klubu, TIC  nebo online.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázek

Čtvrtek 24. února 2022 - 19:00 - Vrátnice

KLUB CESTOVATELŮ - Lenka Ahmed: Egypt

Jak to vypadá a jak se žije v současném Egyptě? O tom bude povídat Lenka Ahmed a její manžel Ashraf Ibrahem Ragab Ahmed, egypťan a mimo to také zároveň egyptolog s dlouholetou praxí v muzeu. 

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 25. února 2022 - 20:00 - Vrátnice

Thalia Zedek Band, Oswaldovi, Chorobopop

Nezaměnitelná, intuitivní hra na kytaru. Hrubý nakřáplý hlas a přirozeně geniální kytarová hra vévodí všem jejím nahrávkám. Thalia Zedek se otevřeně hlásí k lesbické orientaci a její nahrávky popisují mezilidské vztahy, boje s démony, propady i krátké záblesky naděje. Thalia Zedek. Letos 60letá hudebnice z Bostonu odstartovala svou pozoruhodnou dráhu už v 70. letech minulého století a o dekádu později na sebe poprvé výrazněji upozornila coby členka Live Skull nebo Uzi. Spolu s Chrisem Brokawem založila kultovní kvarteto Come, jehož desky na labelech jako Sub Pop, Domino nebo Matador patří k tomu nejzajímavějšímu, co nabídla nezávislá scéna první poloviny 90. let. Současnost ale kromě tria E (které tvoří ještě Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford z Neptune, hráli v Téčku v roce 2017) patří hlavně uskupení Thalia Zedek Band – deska z roku 2021 „Perfect Vision“ vyšla opět na Thrill Jockey, hostuje na ní i violoncellistka Helen Money, kterou jste mohli už ve Vrátnici vidět. Thalia a její spoluhráči představí repertoár z aktuální desky v rámci evropského turné, a jsme rádi, že ji opět můžeme hostit.

Oswaldovi za několik let své existence prošli personálními změnami, které se podepisují také ve vývoji jejich hudby a zvuku. V současnosti působí jako trio: Andrea Rottin (zpěv, kytara, tamburína), Kateřina Malá (zpěv, bicí) a Adam Šťasta (zpěv, baskytara). Zvuk kapely lze popsat jako psychedelický rock s kořeny v americkém blues třicátých let minulého století, ale i v současném tuarežském blues. Další kořeny jejich inspirace prorůstají jihoevropským folkem, přes soundtracky ke spaghetti westernům až k dronovému minimalismu. V současném triu se hutnější zvuk střídá s destabilizačními prvky. Oswaldovi připravují novou desku, kterou nahráli v klubu Underdogs'.

A u takové významné hudební události nesmí chybět domácí hostitel. Role se ujali Chorobopop, kteří představí aktuální program, kde dominují písně z připravované druhé desky.

Vstupné v předprodeji 200 Kč v den koncertu 250 Kč. Předprodej od 25. 1. 2022 v kanceláři T klubu, TIC nebo online. Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

březen 2022
ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 3. března 2022 - 19:00 - Vrátnice

Kateřina Karásková: Kde ženy vládnou

Kdo řídí svět? V těchto společnostech ženy! Vydejte se na výpravu do míst, kde jsou za slabší pohlaví považováni muži! 
Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte etnikum vyznávající volnou lásku. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost. 


O mně 
Kateřina Karásková maluje, píše, cestuje a neustále objevuje. Inspirují ji domorodé kultury, silné ženy i problémy rozvojového světa.  Vystudovala práva, pracovala pro řadu humanitárních organizací a ve volnu zkoumala matriarchální společnosti. Společně s přítelem Simonem Birdem napsali a bohatě sami ilustrovali knihu Kde ženy vládnou. Více o jejích projektech na: www.katerinakaraskova.cz 

duben 2022
ilustrativní obrázek

Pátek 1. dubna 2022 - 20:00 - Vrátnice

Insania

Koncertní turné k čerstvému albu “GRRRotesky”, které vychází 2. 2. 2022 u labelu Smile Music. INSANIA v novém materiálu, který vznikal během posledních 2 let, navazuje na předchozí album “Na počátku byl spam” a na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou dál vrství sarkasmy a ironii. Na GRRRoteskách ale tentokrát zachází ještě dál v nadhledu i sebeironii, jak naznačují např. skladby “Narvi svůj testosteron jinam”, “Ses ztrapnil” nebo “Jedeme peklo”. Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století. Název alba i turné „GRRRostesty“ je kombinací dvou emocí: pobavení vs. vztek (komiksové grrr), které se budou vzájemně doplňovat na prknech, co znamenají podsvětí!

Vstupné : předprodej 220 Kč, v den akce 260 Kč. Předprodej od 1. 3. v sídle T klubu, TIC nebo online.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 9. dubna 2022 - 20:00 - Vrátnice

Lyssa, Gnu, Wollongong

GNU (post-noise-hc, Hodkovičky)
WOLLONGONG (emo-noise-rock-core, Jeneč)
LYSSA (swamp-heavy-noise, Vršovice)
----
Kapely z první generace labelu Silver Rocket na jednom pódiu dvacet jedna let poté, co to udělaly poprvé. Back to the Future!

Gnu: Mnohem větší dobrodružství čeká na konci; ne na začátku. Už dlouhejch 25 let v sedle a prach je pořád čerstvej. Nikdo nezná cíl, tím méně Gnu. Jiný než epochální koncerty neexistujou a slabší skladby jsou naprosto neomluvitelný. Příliš dlouhá věčnost, příliš pevnej bod: Gnu jsou pot, co je žízeň. Introvertní mumlání dvou baskytar a stále zářivější kytarový zvuky tmelí jeden z nejlepších bubeníků na Silver Rocket (a to je co říct...). Cesta je stále zajímavější a dálky jsou stále jasnější.

Wollongong: Surovost někdy může bejt očišťující, zvlášť když pod ní objevíte krásný a velký srdce. A strohý riffy v neuvěřitelně hrubě nasekaným balení jsou někdy nejlepším průvodcem po zmateným světě televizních kazatelů, kterejm Wollongong nenápadně zapálili u zadku doutnák. Mapa potu na košili je skladbu od skladby větší a prostor v místnosti se klaustrofobicky zmenšuje. Nakonec už nezbejvá nic než základní pudy rock´n´rollovýho běsnění, ječící kytara - a vy cejtíte štěstí...

Lyssa: Jeden z hlavních důvodů neustávajícího provozu Silver Rocket. Řídí se pachem tvýho těla, protože tvý tělo je pouhou loutkou v rukou zvuku, jehož drtivá síla se ve zlomu let změnila v lákavý bludiště pro skutečný dobrodruhy. V krystalech pradávnýho kosmu sice kdysi existovaly zárodky původních, jedinejch riffů, ale pak se jich surově zmocnila Lyssa a začala drze zkoumat každej jejich detail, načež je s pohrdáním nechala ostatním kapelám a sama postavila něco zcela výjimečnýho. Nejsem žádná nula. Mý poslední slova...

Vstupné : předprodej 200 Kč, v den akce 250 Kč. Předprodej od 11. 1. 2022 v sídle Téčka, TIC nebo online.

V prodeji je zatím 70 vstupenek, druhou polovinu uvolníme dle situace.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázek

Pátek 22. dubna 2022 - 19:00 - Vrátnice

Midi lidi, Koně a prase

Midi lidi, alternativně-elektronická kapela vyráží na odložené jarní tour. V Rožnově jim bude sekundovat taktéž originální kapela Koně a prase z Valmezu.
https://midilidi.com/

Vstupné v předprodeji 320 Kč v den koncertu 360 Kč. Předprodej od 1. 3. v kanceláři T klubu, TIC nebo online.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou
T klub - kulturní agentura, příspěvková organizace
➤ provozovatel kina Panorama ➤ provozovatel hudebního klubu Vrátnice
● IČO: 44740743 ● číslo účtu: 107-5487590227/0100 ● e-mail: tka@tka.cz, ekonomicke@tka.cz ● Telefon: +420 571 651 233
● Adresa organizace: T klub, 1. máje 1000, 756 61, Rožnov pod Radhoštěm, okres Vsetín, Česká republika
● mapy.cz | 49.4608869N, 18.1332286E
1 2 3 1 2 3