Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

PROGRAM ŘÍJEN 2018

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 6. října 2018 - 19:30- Vrátnice

HAŃBA (PL), LAMBSTONE (IT)

Polskou kapela Hańba! jste měli někteří možnost vidět na živelném koncertě v Téčku (nebo na festivalech Miš Maš, Colours Of Ostrava, Pohoda, Primavera či Off), teď si můžeme dát repete na Vrátnici. 4 mladí pánové se inspirovali pouličním folklórem meziválečného Krakova a začali hrát způsobem, jako by je stroj času přenesl do této doby. Šraml, klezmer, protest songy, pre-punk, nazvěte to, jak chcete, vždy dostanete směsici výbušného autentického projevu.
Koncept kapely je literárně-hudební fikce, které stejně nikdo nevěří. Ale mohl by. Vše je dopracováno do puntíku, včetně kapelních fotografií formou staré kolódiové techniky. Ti, kdo je zažili na koncertech potvrdí, že se jedná o výjimečný zážitek, kapela dokáže dostat do varu jakékoli publikum.

Další kapelou budou milánští rockeři Lambstone, u nás takřka neznámí, ale v Itálii si postupně získávají renomé svou precizní interpretací rockových písní, kritiky přirovnávaní k Nickelback, Pearl Jam, Bush, Creed či Faith No More; kapela tyto vlivy neodmítá a současně tvrdí, že oni sami mají zcela současný a originální přístup. Však se můžete přesvědčit sami.

Duševní Otřes, který měl původně taky zahrát, z důvodu nemoci nevystoupí.

Vstupné do 5. 10. 140 Kč, v den koncertu 170 Kč. Předprodej od 4. 9. 2018 v T klubu, TIC  nebo online.

detaily

Sestava HAŃBA:

Andrzej Zamenhof - banjo, zpěv
Wiesław Król - akordeon, klarinet
Adam Sobolewski - buben, hřeben, zpěv
Ignacy Woland - tuba, zpěv


ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 13. října 2018 - 19:00 - Vrátnice

TOM HOLLISTON (CAN), SELINA MARTIN (CAN), PROMIŇ, INNOXIA CORPORA

19:15 Promiň
20:00 Innoxia Corpora
21:00 Selina Martin
22:00 Tom Holliston

Tom Holliston, kytarista kanadských NOMEANSNO začal svou sólovou dráhu v roce 2002 a po definitivním rozpadu kapely bratří Wrightů pokračuje ve své misi. Hraje originální dynamické písničky, ve kterých se doprovází na akustickou kytaru,. Na své evropské turné vyráží společně s další Kanaďankou, usídlenou dočasně v Cannes, Selinou Martin, která dokáže uhranout diváky na první poslech. Příjemný zpěv podpořený dravou elektrickou kytarou evokuje u recenzentů přirovnání k PJ Harvey, Björk, a ano, Davidu Byrneovi! Trnavští The Wilderness kvůli nemoci nevystoupí. Domácí scénu budou reprezentovat Innoxia Corpora, kteří mají na kontě čestvý desetipalec a jejich kolegové ze zkušebny vedle, úplně nová kapela z Valmezu Promiň.

Vstupné do 12. 10. 170 Kč v den koncertu 200 Kč. Předprodej od 11. 9. 2018 v T klubu, TIC  nebo online.

videa


ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 26. října 2018 - 20:00 - Vrátnice

PANENSKÉ PLAMENY, MADEBYTHEFIRE

20:00 PANENSKÉ PLAMENY
21:00 MADE BY THE FIRE

Panenské plameny (Kopřivnice, Piper Records). Nová kopřivnická kapela snů složená z členů Milano, Murky Ajar a Planety. Cigárko na mikrofon, dvě kytary na tři aparáty a postpunkový kořeny z garáže. Takový Sonic Youth ve francouzském kabaretu.

MadeByTheFire (Plzeň, Piper Records). Jako by tvůrčí princip téhle kapely byl obsažen přímo v samotném názvu. Zběsilý povětšinou jen instrumentální mix ema a mathrocku v progresivním pojetí.

Kapela neustále pádí vpřed, až by se skoro chtělo říct, že utíká před svými nápady, kterých je v každé skladbě mnoho. Ale tak se věci mají a to jsou typické znaky MBTF. Zde se nabízí srovnání s částečně spřízněnými Negero. Také basák Renda hrával v Negero na bicí a parádně. V kapele dále hrají na kytary Alan s Mišusem a za bicíma Ondra. Hraje jim to jak dobře promazaná mašina, takové hudební Porsche.

Vznikli někdy v devadesátých letech a Debut neboli Budet vydali v roce 2013. Ten si prý nadělili k osmnáctinám, tak si to spočítejte. Druhou desku split spolu Goodfoul v roce 2017.

Rozdíl mezi oběma díly není velký. Snad by s dalo říct, že se přece jen trochu uklidnili, ale naštěstí jen malinko.

Vstupné do 25. 10. 80 Kč v den koncertu 100 Kč. Předprodej v T klubu, TIC  nebo online.


ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Středa 31. října 2018 - 20:00 - Vrátnice

THE NIGHTINGALES (UK), UŠTKNI

20:00 UŠTKNI

21:00 THE NIGHTINGALES

U mnoha zahraničních interpretů, kteří se na pódiu Vrátnice objeví,  se jedná o exkluzivní českou zastávku na jejich evropských štacích, a tak tomu je i u Nightingales, birminghamské kapely, která s přestávkou působí od roku 1979 a patří ke generaci prvních postpunkových kapel. Dodnes je možno ji směle zařadit k sortě zvláštní/originální a ne nadarmo nahráli několik sessions u Johna Peela z BBC1.

Jak tzv. support zahrají místní Uštkni, punkrockový šanson s osobitými texty, neučesaným saxofonem a lehce nabroušenou kytarou. V sestavě se potkali hudebníci a hudebnice rožnovských kapel CatHead, Psi, Divní Hosti, Výbor Veřejného Blaha a dalších.

Vstupné do 30. 10. 170 Kč v den koncertu 200 Kč. Předprodej od 11. 9. 2018 v T klubu, TIC  nebo online.

detaily

Hudba Nightingales je směsicí punkové drzosti, místy nezbustrované kytary a podivných, až psychobilly rytmů. Nezaměnitelný je vokál Roberta Lloyda, který se stal jejich trademarkem. Začínali pod názvem The Prefects a pod tímto názvem se účastnili slavného clashovského 'White Riot Tour'. Po debutním singlu na Rough Trade se na chvíli upsali prestižnímu punkovému vydavatelství Cherry Red, kde vydali debutní album "Pigs On Purpose". V roce 1986 se po třetím albu rozpadají a vydávají se po vlastních hudebních chodníčcích. V roce 2004 dochází k reunionu a podaří se jim poprvé vystoupit i na americkém kontinentě. Rovněž se v té době dvakrát zúčastnili německého festivalu Klangbad, organizovaném Jochenem Irmlerem ze slavné krautrockové kapely Faust, na jehož značce pak vydávají album Insult to Injury. Přichází další desky, koncerty, změny v sestavě, čili běžná rocková historie. Desky vydávají na Iron Man Records, Cooking Vinyl a od roku 2014 vlastním nákladem. Letos přijedou s úplně čerstvou (vychází v říjnu 2018), která se jmenuje Perish The Thought.

Patří k jedněm z těch vlivných a nedoceňovaných kapel nejen britské hudební historie.


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino