vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

PROGRAM ÚNOR 2021

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 11. února 2021 - 20:00 - Vrátnice

Slam poetry – stream

Živě z útrob rožnovské Vrátnice vychrlí šestice (hele, rým) slamových performerů to a ještě víc, než jste od nich mohli zažít naživo, když si na Vás ještě mohli prsknout.
Performativní žánr přednesu autorské poezie. Online přenos z líhně kultury pod Radhoštěm. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! .
Slam!!!

Záznam streamu:

Slammeři mají ve Vrátnici díky aktivitě kavárny své stálé místo a publikum. Jelikož je naživo asi brzy neuvidíme, nabízíme vám možnost sledovat v přímém přenosu výkony odvážných performerů. Pro ty, co slam poetry ještě neslyšeli – žánr vznikl v USA a od stand-up výstupů se liší zapojením básnických prvků, jako je rytmus, rýmování, popřípadě aktivním pohybem po jevišti či sále. Často tak slam připomíná rap bez hudebního podkresu. Rovněž se nepoužívají žádné rekvizity či kostýmy. Přednášený text může být předem připravený, eventuálně přímo na jevišti čtený, nebo může být báseň tvořena na místě; nicméně obsah výstupu by měl být vždy autorský. A připomeňme rovněž důležitý detail – je to soutěž. Slamové klání je hodnoceno samotným publikem v tomto případě skrze internet. Jak bude přesně probíhat se dozvíte v průběhu vysílání.

Vystoupí: ANATOL SVAHILEC (mistr ČR 2014), JURA JURÁŇ (obtěžkaný olomoucký medailista), DAN KUNZ (improvizační žonglér s formou, tématem i výrazem), BEN (čerstvá hanácko-brněnská krev)...a další!
Moderuje: Anatol Svahilec

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 50 Kč však můžete podpořit konání tohoto slamu. Jsou k dispozici už teď a týden po streamu, který bude dostupný jako záznam.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Úterý 16. února 2021 - 19:00 - STREAM

STREAM - Michal Vlček - Ekvádor: od Galapág, přes Amazonii, po vrcholky rovníkových And

Cestou, necestou - na skok do země ještě nedávno zmítané bojem s narkomafií, do Kolumbie, na ostrovy Darwinovy teorie - Galapágy a odtud na rovníkovou pevninu do Ekvádoru. Přijďte si poslechnout o cestě pěti Rožnovských ogarů, jak putovali pod rožhavené sopky And, zažili nechtěné koupání při splavování řeky Rio Napo v Amazonském pralese, či regionální volby plné oslav, ale se ''zákazaným'' alkoholem. A policisty, co se vás snaží chránit - tedy především vaší "přeplněnou" peněženku.

Ke sledování přednášky vstupenku, kód ani odkaz nepotřebujete. Video bude dostupné do 21. února 2021. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 50 Kč (maximálně 20 ks) však můžete podpořit konání této přednášky. Za Vaši případnou podporu děkujeme.

HLAVNÍ PARTNER

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 18. února 2021 - 19:00 - Vrátnice

Moonshye – stream koncertu

Moonshye je původem beskydská zpěvačka, kytaristka a textařka, která se  poprvé představila v roce 2017 v polské Lodži. Tvoří hudební poezii v rozmanitých podobách – od prostých písní k vrstevnatým skladbám.
Na „koncertě“ představí akustickou verzi své právě vydané desky společně s Pavlem Šmídem, producentem alba.  Sama se doprovodí na kytaru a loop station, Pavel bude hrát na druhou akustickou kytaru. Kromě toho hodlají použít nástroj Array mbiru, který se objevuje na nahrávce. Na živý křest alba dojde později.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 50 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu. Jsou k dispozici už teď a také měsíc po streamu, který bude dostupný jako záznam.

Akce probíhá v rámci cyklu koncertů Ženy v hudbě, který během roku 2021 představí v klubu Vrátnice inspirativní hudebnice z celého světa. Tato série 5 eventů žádá o finanční dotaci z Ministerstva kultury.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou