vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

PROGRAM BŘEZEN 2021

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Vzhledem k novým vládním nařízením je stream koncertu zrušen. Až situace dovolí, tak jej uspořádáme.

Čtvrtek 11. března 2021 - 19:00 - Vrátnice

Band of Heysek – stream koncertu

Brněnská kapela Band of Heysek je parta muzikantů, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. A na pódiích to dokáží pěkně roztočit. Koncert proběhne v rámci cyklu Blues & Jazz Notes.
Kapela vznikla v roce 2015. Všichni tři muzikanti se znají velmi dlouho a velmi dobře z různých brněnských kapel. Jejich nultý koncert na festivalu Eurotrialog v Mikulově se natolik líbil, že jednak dostali pozvání i na další ročník, ale také nabídku na předskakování slavných The Smokie v Ostravě (2015). Od té doby koncertují v klubech a na festivalech zejména v Čechách, ale i Polsku, Bosně a Slovensku včetně věhlasného BluesAlive (2017) či předskakování The Animals v brněnském SONO centru (2018).
Debutové album SHOVEL & MATTOCK (Indies Scope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (Indies Scope 9/2019) a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP. Na tomto albu se velkou měrou podílel také bosenský klávesový virtuoz Omer Blentić, který se pravidelně ke kapele připojuje při speciálních koncertech, turné nebo nahrávání.
Na podzim roku 2018 doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi na česko-polském miniturné se zastávkou i na šumperském BluesAlive. V létě 2019 naopak zamířili se svým koncertním setem na jejich domovský festival v USA North Mississippi Hill Country Picnic.

Na závěr svého bluesového putování v USA zavítali do nahrávacího studia ve Water Valley spolu se dvěma vzácnými hosty - Kenny Brownem a R.L. Boycem (nominován v roce 2017 na cenu Grammy v katergorii blues). Z dvoudenní nahrávací frekvence kapela připravila k vydání dvě samostatná alba, z nichž první „R.L. Boyce & Band Of Heysek Feat. Kenny Brown – Juke My Joint“ vyšlo v dubnu 2020 opět u Indies Scope, druhá zatím čeká na své vydání.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 50 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu. Jsou k dispozici už teď a také měsíc po streamu, který bude dostupný jako záznam.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 25. března až neděle 25. dubna 2021 - 20:00 - Vrátnice

Chorobopop – stream koncertu

Rožnovská kapela Chorobopop vydala koncem minulého roku debutní LP Kočky, krysy, celebrity, které tímto virtuálně pokřtí. Dvě kytary, basa, bicí automat a tři zpěvy, léta osmdesátá a devadesátá dýchají na krk, no-wave řízlý rezatou břitvou, melancholická líbivost bez kýče. Chorobopop skládají písně naléhavé i lehce znepokojivé, nemusí křičet, aby byli slyšet. Označení „ne-pop“ přináší písničkovost i břitké slovní obraty, nesoucí trochu nihilismu i dravosti a chuti jednat. Chytlavé texty črtají sugestivní obrazy, přitom zůstávají civilní a nenucené. Záznamy všední existence, nadějných vyhlídek i krizí.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 100 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu. Jsou k dispozici už teď a také měsíc po streamu, který bude dostupný jako záznam.

Zde bude zveřejněn stream ve 20:00. Pokud se vám po tomto čase nezobrazí, načtěte tuto stránku znovu (klávesa F5).

Pokud kapelu neznáte, tak vězte, že je složena ze zkušených muzikantů - vznikla na troskách hardcore punkového Telefonu. Poté, co jeho řady opustil bubeník, sáhla osiřelá trojice Zay, Keč a Ctib po bicím automatu, změnila název a pustila se do hledání nové tváře, od té předchozí záměrně odlišné. V jejich tvorbě jde o písničky, kde je podstatnou složkou srozumitelný a básnický text. Hudba ovšem nezůstává pozadu, nezvyklé nápady a aranže pasují toto trio mezi špičku domácí alternativní scény. Nová vlna s novým obsahem, abychom parafrázovali starou hlášku bolševických novinářů.
Raději se ale věnujme současnosti. Jak trefně píše Honza Klouček na Czechcore.cz: Tóny z desky propojují math(ematicky) přesnou muziku, rockovej androš a já osobně slyším i jedovatý jazyk rožnovského punkového undregroundu. Navíc klávesy, elektrickej bicmen a tři hlasy, tři různé nálady: Ctib – jedovatý útočník, Keč - přesný hlasatel, Zay - hitový potenciál. Deska je různorodá, přesto kompaktní. Množství nálad do sebe perfektně zapadá. Často se texty s hudbou prolínají, jindy jsou proti sobě, vždycky do sebe ale zapadají.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou