Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

STREAM - Band of Heysek

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 13. května 2021 - 19:00 - Vrátnice

Band of Heysek – stream koncertu

Brněnská kapela Band of Heysek je parta muzikantů, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. A na pódiích to dokáží pěkně roztočit. Koncert proběhne v rámci cyklu Blues & Jazz Notes.

Stream můžete sledovat do 14. 6. 2021 níže ⬇️⬇️⬇️

Kapela vznikla v roce 2015. Všichni tři muzikanti se znají velmi dlouho a velmi dobře z různých brněnských kapel. Jejich nultý koncert na festivalu Eurotrialog v Mikulově se natolik líbil, že jednak dostali pozvání i na další ročník, ale také nabídku na předskakování slavných The Smokie v Ostravě (2015). Od té doby koncertují v klubech a na festivalech zejména v Čechách, ale i Polsku, Bosně a Slovensku včetně věhlasného BluesAlive (2017) či předskakování The Animals v brněnském SONO centru (2018).
Debutové album SHOVEL & MATTOCK (Indies Scope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (Indies Scope 9/2019) a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP. Na tomto albu se velkou měrou podílel také bosenský klávesový virtuoz Omer Blentić, který se pravidelně ke kapele připojuje při speciálních koncertech, turné nebo nahrávání.
Na podzim roku 2018 doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi na česko-polském miniturné se zastávkou i na šumperském BluesAlive. V létě 2019 naopak zamířili se svým koncertním setem na jejich domovský festival v USA North Mississippi Hill Country Picnic.

Na závěr svého bluesového putování v USA zavítali do nahrávacího studia ve Water Valley spolu se dvěma vzácnými hosty - Kenny Brownem a R.L. Boycem (nominován v roce 2017 na cenu Grammy v katergorii blues). Z dvoudenní nahrávací frekvence kapela připravila k vydání dvě samostatná alba, z nichž první „R.L. Boyce & Band Of Heysek Feat. Kenny Brown – Juke My Joint“ vyšlo v dubnu 2020 opět u Indies Scope a druhá s názvem Bad Ideas v listopadu téhož roku.

Ke sledování streamu vstupenku nepotřebujete. Zakoupením libovolného počtu vstupenek v hodnotě 100 Kč však můžete podpořit konání tohoto koncertu. Jsou k dispozici už teď a také měsíc po streamu, který bude dostupný jako záznam.

Akce probíhá v rámci cyklu koncertů Blues & Jazz notes, který během roku 2021 představí v klubu Vrátnice hudebníky žánrů blues a jazz. Tuto série 5 eventů podpořilo finanční dotací Ministerstvo kultury.


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino