vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

připravujeme

aktuální programvytisknout

PROGRAM ÚNOR 2022

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 3. února 2022 - 19:00 - Vrátnice

Never Sol

Navrstvené plochy syntezátorů plné melancholie, snové melodie utopené v tunách reverbu a plný ač křehký sametový vokál. Hudba Never Sol se rozpuští v ambientních zvukových hladinách, ale řeže hluboko pomocí zkreslených a ruchových elementů. Silný vztah k písničkářství, spletité akordické postupy, syntezátory a hlas, to jsou základní kameny tvorby Never Sol. Někdy se její skladby stáčejí do lynchovských teritorií: zaplněné, silné a tajemné : jindy je jejich zvuk otevřený a rezervovaný- jen hlas a pár pečlivě umístěných instrumentálních barev. Ponuře poklidný a elegantně podmanivý. Sólový abient/drone set je založený především na procesovaní vokálu jakožto dalšího nástroje a společně se syntezátory vyvtáří nekonečné zvukové temné ruchové plochy.

Vstupné s místenkou 150 Kč. Předprodej od 4. 1. 2021 v kanceláři T klubu, TIC nebo online.

Never Sol vydala dvě studiová alba Chamaleo (2018) a Under Quiet (2013). V roce 2014 bylo její debutové album vydáno v celosvětové reedici něměckým experintálním labelem Denovali Records. V posledních letech se Never Sol zůčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Tokiu, koncertuje s elektro-akustickým projetkem Tomáše Dvořáka FLOEX a věnuje se skladbě a sound designu pro současné taneční performance a představení ( Spitfire Company, Markéta Vacovská, TYhle, Dot 504).

Koncert patří do cyklu „Ženy v hudbě“, který finančně podporuje Ministerstvo kultury.

Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 25. února 2022 - 20:00 - Vrátnice

Thalia Zedek Band, Oswaldovi, Chorobopop

Nezaměnitelná, intuitivní hra na kytaru. Hrubý nakřáplý hlas a přirozeně geniální kytarová hra vévodí všem jejím nahrávkám. Thalia Zedek se otevřeně hlásí k lesbické orientaci a její nahrávky popisují mezilidské vztahy, boje s démony, propady i krátké záblesky naděje. Thalia Zedek. Letos 60letá hudebnice z Bostonu odstartovala svou pozoruhodnou dráhu už v 70. letech minulého století a o dekádu později na sebe poprvé výrazněji upozornila coby členka Live Skull nebo Uzi. Spolu s Chrisem Brokawem založila kultovní kvarteto Come, jehož desky na labelech jako Sub Pop, Domino nebo Matador patří k tomu nejzajímavějšímu, co nabídla nezávislá scéna první poloviny 90. let. Současnost ale kromě tria E (které tvoří ještě Gavin McCarthy z Karate a Jason Sanford z Neptune, hráli v Téčku v roce 2017) patří hlavně uskupení Thalia Zedek Band – deska z roku 2021 „Perfect Vision“ vyšla opět na Thrill Jockey, hostuje na ní i violoncellistka Helen Money, kterou jste mohli už ve Vrátnici vidět. Thalia a její spoluhráči představí repertoár z aktuální desky v rámci evropského turné, a jsme rádi, že ji opět můžeme hostit.

Oswaldovi jsou původně česko-italské duo, které tvoří Andrea Rottin a Kateřina Malá, od roku 2021 k nim přibyl kytarista Adámek, kterého můžete znát z kapely OR. Zvuk tria lze popsat jako psychedelický rock s kořeny v americkém blues třicátých let minulého století, ale i v současném blues z Tuaregu. Další kořeny jejich inspirace prorůstají směrem k jihoevropském folku a do soundtracků ke spaghetti westernům. Způsobem užití hlasů se kapela snaží najít rovnováhu mezi experimentem a tradičním přístupem ke sborovému zpěvu. S novým repertoárem se prezentují ovšem o moc hutnějším zvukem než v původní sestavě.

A u takové významné hudební události nesmí chbět domácí hostitel. Role se ujali Chorobopop, kteří představí aktuální program, kde dominují písně z připravované druhé desky.

Vstupné v předprodeji 200 Kč v den koncertu 250 Kč. Předprodej od 25. 1. 2022 v kanceláři T klubu, TIC nebo online. Akce proběhne dle platných hygienických opatření.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou