vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

připravujeme

aktuální programvytisknout

PROGRAM BŘEZEN 2023

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Středa 1. března 2023 - 18:00 - Vrátnice

Na čaj s Jaroslavem Francem

Besedování Aleny Čípové s religionistou doc. Jaroslavem  Francem, Th.D.

Témata:

  • S Jaroslavem Francem, docentem teologické fakulty o současných náboženských tématech
  • Kněz A. Musil – moravák z malé vesnice, který procestoval svět, stal se vlivným mužem habsburského dvora a přítelem T. G. Masaryka, ale komunisté jej „ zatratili“
  • Jeho přínosný objev pouštního zámku Amra
  • Írán – země Šiítů a duchovní vůdce ájatolláh Sajjid Alí Chameneí
  • Koptové – křesťanská menšina v Egyptě

Doc. Jaroslav Franc Th.D.

Vystudoval katolickou teologii a religionistiku. Disertační práci obhájil na téma života a díla teologa a orientalisty Aloise Musila. Věnuje se studiu spirituality křesťanského Východu, mezináboženským vztahům a také spiritualitě moderního člověka. Působí jako odborný asistent na Katedře pastorální a spirituální teologie CMTF UP v Olomouci a na Institutu interkulturního, mezináboženského a ekumenického výzkumu a dialogu tamtéž.

Součástí večera bude ochutnávka čajů zemí, o kterých bude řeč (Írán, Izrael, Sýrie a Egypt). 

Vstupné 80 Kč. Rezervace a prodej v sídle Téčka a v TIC nebo online od 3. 2. od 8:30 hodin. Od stejného data je možná také 3denní rezervace, a to pouze online.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 10. března 2023 - 20:00 - Vrátnice

Ventolin

VENTOLIN – performer, mistr synťáků, elektroniky a jadrného slova. Kromě klubů a festivalů ale David Doubek alias Ventolin pravidelně plní i vysokoškolské učebny – v civilním životě je univerzitním profesorem. Nevšední hudebník a kulturní antropolog v roce 2021 vydal své třetí řadové album Dneska se vyčasilo. Název desky vyjadřuje pocit, který má člověk, než se vypraví ven. „Taky by to mohl být název melancholické milostné povídky od Bunina nebo strašidelného příběhu od Landolfiho, ale mohlo by to být i sci-fi,“ říká Ventolin. „Pandemie s (mým) hudebním světem otřásla. Ale osobně mi přinesla, připomněla a taky ukázala přírodu, ze které vyrůstáme a do které patříme, která dává a taky bere. Která je komorním světem vztahů i horizontem, na který se díváme. Deska Dneska se vyčasilo je odrazem tohoto objevu,“ dodává.

Diskografie

    Totem (2012)
    XPLAYMIX 17 (2015)
    The Game Ys Rottyn (s Rss B0yss) (2016)
    Vitajte (2017)
    Dneska se vyčasilo (2021)

Vstupné v předprodeji: 250 Kč, v den akce a na místě: 300 Kč. Předprodej od 13. 12. 2022 v sídle Téčka, TIC nebo online.

ilustrativní obrázek

Pátek 24. března 2023 - 20:00 - Vrátnice

Nylon Jail - turné k novému albu

Olomoucká alternativní skupina Nylon Jail se chystá vydat nové album. Kapela, která má za sebou desítky koncertů a dvě desky, si jej nadělí ke svému desátému výročí.

Skladby pro novou desku kapela natáčela od konce roku 2021 ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka. K novému albu kapela plánuje také turné, které se zastaví i v Rožnově pod Radhoštěm.
Autorem hudby a textů je kytarista Roman Vičík, kterého doplňuje extrovertní zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. Balancování mezi songy nesenými v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, rytmus drží pevně ve svých rukách špičkový bubeník.

Členové kapely jsou přitom známi i ze spolupráce s jinými hudebníky - basista Jakub Vejnar hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd, bubeník Roman Vícha zase spolupracoval s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem nebo Ivanem Králem. Tony Dlapa hraje v pražské hip-hopové skupině Prago Union.

Vstupné: předprodej 160 Kč, v den akce a na místě 200 Kč. Předprodej v sídle Téčka, TIC nebo online od 13. 12. 2022.

ilustrativní obrázek

Pondělí 27. až čtvrtek 30. března 2023 - Vrátnice

Jeden svět 2023

Pracujeme na přípravách festivalu... informace budou postupně přibývat.

Projekce pro veřejnost od pondělí 27. března do čtvrtka 30. března odpoledne.

Projekce pro objednané školy od pondělí 27. března do pátku 31. března dopoledne.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou
1 2 3 1 2 3