Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

aktuální program

aktuální programvytisknout

PROGRAM PROSINEC 2023

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 9. prosince 2023 - 10:00 - Vrátnice

Předvánoční burza LP/CD

Přijďte nakoupit či prodat vinylové LP, digitální CD, analogové kazety nebo třeba i noty. Kupující to mají zdarma, prodejce prosíme o rezervaci místa. Bar bude otevřen stejně jako burza, čili od desíti do tří.

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 15. prosince 2023 - 20:00 - Vrátnice

Slut, Innoxia Corpora, Tilikum

SLUT, kteří letos výtečným albem Spirit Of Brotherhood po mnoha letech ohlásili senzační comeback vystoupí společně s domácími Innoxia Corpora a ostravskými Tilikum ve Vrátnici. SLUT v devadesátých letech patřili do české nezávislé klubové špičky, vystupovali třeba s výkvětem tehdejší světové scény na festivalu JAM’96 (spolu s Iggym Popem, Ministry, Jesus Lizard, Godflesh, Frankem Blackem, Shanem MacGowanem ad.), úspěšně absolvovali turné v USA (1998) a jejich alba Smell Me (PolyGram, 1996) a Luftganja (Indies, 1999) patří dodnes mezi ta nejdůležitější, která tehdy u nás spatřila světlo světa. Po roce 2000 se ale za SLUT jakoby zavřela voda, vynořili se pouze sporadicky, anebo vůbec… Skvělého skutečného návratu SLUT jsme svědky tedy po bezmála čtvrtstoletí. Ale pozor, SLUT vůbec neustrnuli ve své minulosti. Jejich aktuální produkce je současnější, než byste čekali. Zmíněné nové album Spirit Of Brotherhood (Kabinet Records, 2023) je toho nezvratným důkazem… a naživo pak neskutečný válec!

Obě klíčové postavy – otce zakladatele Hrádka (guit) a Jakuba Plachého (voc) – na šestici rovnocenně doplňují čtyři nově příchozí hrdinové, z nichž třeba Jana Svačinu neboli Sváču (dms) můžete znát z paralelních příběhů Please The Trees nebo Katastr. Všichni pak společně hrnou zcela nové kompozice a pro ingredience se nebojí sáhnout nejen třeba k Tool, Swans, Neurosis či Butthole Surfers, ale klidně taky k Pink Floyd, Ornettu Colemanovi, popř. k Dg-307, anebo si pokorně a s respektem vypůjčí z indiánských rituálních písní a klenou valivé, industriálně-psychedelické blues s tlakem dobře roztopené parní lokomotivy, aby ve finále byli přirovnatelní jen sami k sobě. Btw, „slut“ švédsky znamená právě finále. Tohle finále, ačkoliv jde vlastně jen o další začátek, je monumentální a impozantní! Nenechte si jej ujít!

Innoxia Corpora se kromě své bohaté (a v podstatě vyprodané) diskografie mohou pochlubit staronovou akvizicí v sestavě v osobě Nesyho, bubeníka, který s nimi v podstatě začínal, mezitím samozřejmě bicí neopustil a kromě výuky aktivně hrál například v ME2D a několika metalových kapelách. A k muzice Innoxia Corpora není třeba moc dodávat, drhnou už 29 let svoji specifickou směsici valaškého punku, hardcoru a tvrdého rocku.

Třetí kapelou jsou ostravští Tilikum, hluková jízda na bázi punku, metalu a rocku. Nebo taky jinými slovy sludgově temné a shoegazově trýznivé melodie, sveřepá posedlost gearem a pocta černobílému ocánskému něžnému obrovi, který se rozhodl vrátit úder.

Vstupné v předprodeji: 200 Kč, v den akce a na místě: 250 Kč. Předprodej od 14. 11. 2023 v sídle Téčka, TIC nebo online.

ilustrativní obrázek

Sobota 16. prosince 2023 - 15:00 - Vrátnice

FESTIVÁLEK ŘEMESLNÉHO PIVA

První rožnovský festival řemeslných piv - přijďte ochutnat desítky druhů svrchně i spodně kvašených piv, od plzeňského ležáku, přes klasické IPA, až po různé možné i nemožné kombinace stylů a ingrediencí třeba v podání létajícího pivovaru Crazy Clown, více tradičního pivovaru Rotor z Kunovic (u UH), královéhradeckého pivovaru Klenot a dalších, jejichž jména se dozvíte zde nebo na stránkách baru Vrátnice. Na místě budete moct piva ochutnat i zakoupit a vybírat budete mimo jiné i z široké nabídky vánočních speciálů od předních českých pivovarů, jako Ježíšek od Zichovce nebo Tekutý kapřík od pivovaru Clock, merch jednotlivých pivovarů, ale také si popovídat s jejich zástupci a sládky a poznat přátelskou atmosféru mezi lidmi v tomto řemesle.

Informace o zúčastněných pivovarech a postupně i o některých pivech v nabídce se dozvíte na FB stránkách Caf´& Bar Vrátnice: facebook.com/VratniceCafeBar

Vstupenka + sklenice: 100,-  /  Vstupenka: 50,-

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Čtvrtek 28. prosince 2023 - 19:00 - Vrátnice

Jam Session

SÁL I KAVÁRNA
Slavíme konec roku hudbou !
Slavíš s náma ? Přijď. Hraješ s náma ? Vem si nástroj.
Vstup zdarma.

House band: Jarda Mikel, Neky, Zbyněk Terner, Adam Fuska, Tashunka, Vašek Hudy.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino
Téčko, příspěvková organizace
➤ provozovatel hudebního klubu Vrátnice
● IČO: 44740743 ● číslo účtu: 107-5487590227/0100 ● e-mail: tka@tka.cz, ekonomicke@tka.cz ● Telefon: +420 571 651 233
● Adresa organizace: Téčko, příspěvková organizace, 1. máje 1000, 756 61, Rožnov pod Radhoštěm, okres Vsetín, Česká republika
● mapy.cz | 49.4608869N, 18.1332286E
1 2 3 1 2 3