Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

Dukla, Anki, Rivermons

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 8. března 2024 - 20:00 - Vrátnice

Dukla, Anki, Rivermons

Dukla je pražská kapela hrající kytarový pop nesoucí odkaz nové vlny, post punku, devadesátkových kytarovek ale i současné klubové hudby. Mají na kontě řadu singlů, několik EP a album Honza, za které sklidili pozitivní ohlasy a nominaci na hudební ceny Apollo za desku roku 2020. Kapela vydává 16. 2. 2024 nové album pod labelem Bumbum Satori. S vydáním alba, které bude mít i fyzickou podobu ve formě vinylu, bude spojené rozsáhlé jarní česko-slovenské turné. Na novém album je patrný posun ke klubovější hudbě, aniž by ale zároveň opouštěli to, co je pro ně typické – výrazné melodie a nostalgické texty, které s přiznanou naivitou reflektují život ve městě.

Texty na svou desku No More Drama psal za pultem večerky ve vyloučené lokalitě na západě Čech. Sní v nich o cestě do Vietnamu a o tom, že si konečně bude moct dělat, co chce. Raper Anki, celým jménem Tran Viet Anh má za sebou hodně životních peripetií. „Už žádný dramata,“ slibuje v názvu alba hlavně sám sobě. Narodil se v Německu, s matkou však byli vyhoštěni do Čech. V Karlovarském kraji jeho rodina provozovala stánek na tržnici a později večerku, kde jako teenager proseděl většinu volného času. Singl s klipem natočeným v ponurých kulisách vyloučených oblastí Krušných hor působil na české rapové scéně jako zjevení. Zatímco ostatní rapeři rádi předstírají, jací jsou sebevědomí frajeři, Anki nemá problém přiznat "Možná půjdu ke dnu, žádný drogy, ale chudoba, co mě brzy dožene". Zbytek refrénu "Nikdy z tebe nic nebude, pravda bolí / Antidepresiva to zahojí" pak rovnou zní jako generační manifest mileniálů, kteří před sebou nevidí žádnou budoucnost.

Třetí kapelou do party jsou valmezští Rivermons.

Vstupné v předprodeji: 200 Kč, v den akce a na místě: 250 Kč. Předprodej od 15. 12. 2023 v sídle Téčka, TIC nebo online.


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino