Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 9. března 2024 - 20:00 - Vrátnice

MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy

Čtyři ženy, čtyři hlasy, osm nástrojů.

Koncert čtyř muzikantek, jež navazují na úspěšný stejnojmenný projekt, pod kterým v letech 2013 – 2016 vystupovaly Lucie Redlová a Beata Bocek společně houslistkou Jitkou Šuranskou.
Tyto tři významné osobnosti moravského folku a folkloru spolu tehdy odehrály téměř třicet koncertů, jež se vyznačovaly dramaturgickou pestrostí a ženskou živelností. Po úmrtí Jitky Šuranské na podzim 2019 to vypadalo na smutný konec projektu, Beata navíc žila dlouhodobě ve Švédsku.
Před Vánoci 2020 se ale dala Beata s Lucií znovu dohromady a s pomocí posil, dalších kamarádek a výborných muzikantek Evy Ludvík Kudrnové (housle) a Alžběty Jamborové (hoboj, flétny), si spolu zahrály ve streamovaném koncertu nejen své písničky, ve kterých si navzájem hostovaly, ale právě i „Jitčiny“ lidovky. Byla to krásná vzpomínka na Jitku a večer plný radosti z hudby.

Na jaře 2023 čtveřice vyrazila na publikem hojně navštívené tradiční turné kolem data MDŽ po moravských městech Zlín, Valmez, Ostrava a Frýdek-Místek. Turníčko mělo velmi pozitivní ohlasy a následovaly nabídky zahrát si na festivalech v Hrozenkově, ve Valaš. muzeu v přírodě v Rožnově p. R., na vyhlášených Folkových prázdninách v Náměšti n. O. či na tradičních vánočních akcích ve Zlíně a Valmezu.

Základem programu zůstávají hlavně autorské písně Lucie Redlové a Beaty Bocek a lidovky z Valašska, Slezska i Slovácka a vytříbená dramaturgie založená na pestrosti aranží i doprovodných nástrojů (4 ženy disponují osmi nástroji).

MDŽ hraje od roku 2023 ve složení:
Lucie Redlová – kytara, mandolína, zpěv
Beata Bocek – kytara, ukulele, koncovka, akordeon, zpěv
Eva Ludvík Kudrnová – housle, zpěv
Alžběta Jamborová – hoboj, flétna, zpěv

Vstupné na sezení s místenkou v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Předprodej od 6. 2. od 8:30 online, v Téčku nebo v TIC.


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino