Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

sinks, Fotbal

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 5. dubna 2024 - 20:00 - Vrátnice

sinks, Fotbal

Výbušné trio sinks ve své expresivní hudbě obaluje vlivy devadesátkového post-punku, antikapitalistické postoje a autentickou poetiku do kousavé vrstvy noisu. Výsledkem je intenzivní, interaktivní sonický zážitek, který se chvílemi přibližuje hranicím poslouchatelnosti. Noise rock v podání sinks je charakterizován energickými koncerty, na kterých notoricky sehranou rytmickou sekci doplňuje minimalistická, ale hlasitá hra na kytaru a expresivní zpěv. Nepřehlédnutelným prvkem živých vystoupení sinks je autenticita jejich projevu. Po třech EP a s/t debutu z roku 2021 vydali sinks v listopadu 2024 album born into this only to get through this (oboje Korobushka records).

Seskupení Fotbal v sobě snoubí post-punkovou energii s prvky kraut-rocku, math-rocku či psychedelie. Sehraná čtveřice jak svými dvěma propracovanými alby Moon Landing Revival a Why Is This Happening to You, tak svými živými vystoupeními upevňuje svou pověst jednoho z nejautentičtějších počinů na české nezávislé hudební scéně. Rytmická sekce kapely neomylně utváří hypnotický a zároveň neotřelých nápadů a nečekaných zvratů plný základ, nad kterým se proplétají komplexní kytarové linky a prapodivné zvuky syntezátorů. Vše je svázáno dohromady ozvěnou obestřeným vokálem.

Vstupné : předprodej 150 Kč, v den akce a na místě 200 Kč. Předprodej od 19. 3. 2024 v sídle Téčka, v TIC nebo online.


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino