vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

Holokaust a poučení se z dějin

ilustrativní obrázek

ZRUŠENO

Dobrý den,

 s velkou lítostí Vám oznamuji, že nemohu kvůli viru přijet na Slovensko a do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsem měl v době mezi 15. a 20. březnem s Vámi domluvenou návštěvu s přednáškou a diskuzí. Nebojím se ani tak vlastní nákazy, jako různých nejistot a bezpečnosních opatření a cestovních či organizačních komplikací, které by skoro jistě nastaly. Dovoluji si Vám poslat tenhle mail takhle kolektivně, poněvadž bych velmi rád k Vám přijel a již s Vámi domluvenou akci provedl hned, jak nám to virus, příslušné orgány a naše agendy a časové plány dovolí. Napíši Vám všem znovu, jakmile uvidím z mé strany možnost, tu cestu, na kterou jsem se tak těšil, realizovat

Srdečné pozdravy a zůstaňte všichni - i když to není jednoduché – klidní, optimističtí a zdraví.

Michal Arend

Michal Arend

Čtvrtek 19. března 2020 - 19:00 - Vrátnice

HOLOKAUST A POUČENÍ SE Z DĚJIN

„Holokaust a poučení se z dějin. Zážitky, zkušenosti a názory syna dvou přeživších Osvětimi.“

Ve čtvrtek 19. března 2020 v 19:00 nás navštíví sociolog Michal Arend, který se narodil v roce 1949 v Praze dvěma rodičům, kteří jako jedni z mála z početných rodin přežili 2. světovou válku a holokaust. V roce 1968 emigroval Michal s rodiči a sestrou do Švýcarska, kde žije dodnes. Po odchodu do důchodu v roce 2015 navštívil Michal skoro 100 gymnázií a jiných středních škol v ČR, na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Ve stejných zemích a navíc v USA realizoval také okolo 20 veřejných přednášek.
Přibližně 30 minutová přednáška v naší kavárně začne vyprávěním o tom, co zažili jeho prarodiče a rodiče před, během a bezprostředně po konci 2. světové války. Na tuto minulost bude navazovat vyprávění o zážitcích rodiny Arendových během poválečného československého komunistického režimu a po emigraci celé rodiny v roce 1968.
V následující diskuzi Vám rád zodpoví všechny Vaše dotazy v diskuzi o současném významu a následcích historických událostí, krizí a zlomů v ČR, na Slovensku a v jiných jemu známých evropských zemích.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou