Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

Valašské zkušebny 5

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 10. září 2021 - 17:00 - Vrátnice a přilehlé prostory

Valašské zkušebny 5

Dnes už tradiční přehlídka místních hudebních spolků se uskuteční na "tesláckém" náměstí a v přilehlém klubu Vrátnice. Letos zahrají ME2D, Perly sviním, Backfliping Dog, Národní divadlo, Extaaze, Ronjam, Undertow a vzácným hostem budou Už jsme doma.

17:00 – 17:45 Ronjam –  Pódium
18:00 – 18:30 ME2D – Vrátnice
18:45 – 19:20  Perly sviním - Pódium
19:50 – 20:30 BFD - Vrátnice
20:45 – 21:45 UJD - Pódium
22:00 – 22:30 Národní divadlo - Vrátnice
22:45 – 23:15 Extaaze –  Pódium
23:15 – 23:45 Undertow – Vrátnice

Vstupné 100 Kč. Předprodej od 24. 8. 2021 v kanceláři T klubu, TIC  nebo online.

Akce je spolufinancována Zlínským krajem a proběhne dle platných hygienických opatření.

Už jsme doma

Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hraje, k nalezení. Je divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, která oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne.


Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. V jejich hudbě záleží na každém tónu, detailu, na kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru hrají muzikanti podle partitury. Nedílným rukopisem kapely je i vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.
Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Na české scéně patřili a patří do rodiny skupin jako Psí vojáci, Dunaj, Dybbuk či Krásné nové stroje. Před Listopadem byli totalitním systémem dotlačeni téměř do ilegality, víceméně bez možnosti legálně hrát na veřejnosti nebo nahrávat desky. Po Listopadu však záhy pronikli především díky své sofistikované originalitě, píli a vůli, do evropských klubů a vzápětí až na severoamerický kontinent a do Japonska, kde slavili a stále slaví úspěch při pravidelném koncertování.
Kapela často podniká výpravy do dalších oblastí umění – hudba k animovaným filmům (večerníček Krysáci; Fimfárum – za hudbu byl Míra Wanek nominován na Českého lva), divadlu (Ex-divadlo Zvolen, Minor, atd.).


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino