vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

VOLUME Tour a Kapela Donor

ilustrativní obrázek

Sobota 28. května 2022 - 19:30 - Vrátnice

VOLUME TOUR A KAPELA DONOR

Tour kapely VOLUME začíná Rožnově.
Volume - jediná a jedinečná rocková nálož zo Slovenska
Priamo v meste Trenčín, ktoré len nedávno získalo titul Európske hlavné mesto kultúry 2026, pod Matúša Čáka, legendami opradeného panovníka, v kolíske najväčšieho európskeho festivalu Pohoda má svoj domov aj mladá rocková skupina Volume.
Nejde o žiadnych nováčikov. Za svoje takmer 10-ročné pôsobenie sa mladým chalanom podarilo rozbúriť vlny modernej rockovej muziky doma na Slovensku, ale aj v zahraničí. Energická show, nezabudnuteľný prejav, profesionálna kvalita zvuku, bezchybná dramaturgia vystúpenia a fanúšikovia, ktorí po každom koncerte zostávajú bez slov. To sú len základné charakteristické črty rockerov zo slovenského Trenčína. Pätica chalanov spolu so svojím tímom pripraví jedinečnú show pre každého, komu nie je cudzia gitarová muzika. Slovenčinou dokreslené rockové piesne sú vynikajúcim nástrojom, vďaka ktorému sa masy poslucháčov na koncert kapely Volume opakovane radi vrátia.
Na jednom pódiu sa chalani stretávajú s množstvom slovenských, českých, ale aj zahraničných legiend. Spomenúť môžeme Skillet, Horkýže Slíže, Turbo, Gladiator, Symfobia, No Control a ďalšie zvučné mená rockovej scény. Mediálne výstupy, rádiová rotácia skladieb Volume, ale aj ich dobré srdce sú znakmi, že svoju prácu robia s láskou, ľahkosťou a že si cestu vpred razia svojím vlastným štýlom už takmer jednu dekádu.
Volume je jedným z posledných víťazov celoslovenskej súťaže kapiel Rock me fest, finalistom Košického zlatého pokladu 2021, ktorý bol odvysielaný naživo vo verejnoprávnej televízii, ale aj tvorcom vlastného charitatívneho podujatia s názvom Hudba má spájať, hudba má pomáhať, vďaka ktorému skupina darovala viac ako 3 tis. eur na dobročinné účely.
Celú históriu skupiny si fanúšikovia poctivo naštudovali v niekoľkých číslach časopisu Spark, na rôznych internetových portáloch ako napríklad rocker.sk, musicserver.cz, fakker, czech-blade a mnoho ďalších. Do rotácie celoplošných rádií sa na Slovensku dostali skladby Všetko raz prebolí, Pravá tvár (Expres, Anténa rock), Ďakujem, Po roku to opäť cítiš, Bolo to dávno (Rádio Slovensko) a ďalšie. Českí rockeri mohli Volume zachytiť najmä vo vysielaní TV Óčko, TV Rebel či TV Rockparáda.
O tom, že rocková muzika v kombinácii so slovenským jazykom je skutočne úspešnou kombináciou svedčí aj množstvo odohraných koncertov či 4 vydané albumy, ktoré si produkovala skupina Volume sama. Na poslednom z nich sa excelentným sólom mihol okrem gitaristu kapely aj legendárny Rasťo Toman z DESmod-u.
DONOR
DONOR je mladá, pětičlenná heavy-metalová skupina ze Vsetína, jejíž popularita stále narůstá. Kapela se již stačila zarýt fanouškům do paměti svým velmi osobitým stylem a celkovým pojetím metalové hudby. Své písně zakládá na nápaditých kytarových riffech, které jsou velkou měrou podpořeny vícehlasnými sbory. DONOR jsou velice melodičtí a zároveň velmi všestranní. Návštěvník koncertu této kapely si rozhodně vždy přijde na své. Ačkoliv je totiž základním a nejrozšířenějším stylem kapely heavy-metal, nebojí se skupina zabrousit také do jiných odvětví tvrdé hudby. Za svou krátkou dobu působení si již stačila na konto připsat dva singly, úspěšný videoklip, nejednoho nadšeného fanouška a hlavně vydat debutové album.

Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino Kam za kulturou