Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

Pilani Bubu, Moonshye

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Pátek 9. prosince 2022 - 19:00 - Vrátnice

Pilani Bubu, Moonshye

Pokud dorazíte na koncert Pilani Bubu, Moonshye, dostanete u vchodu stravenku, kterou můžete uplatnit u barového pultu.
???? vstupenky bit.ly/3U50rrV

Na poslední letošním koncertě v rámci cyklu Ženy v hudbě se představí Pilani Bubu
etno-folková zpěvačka z Jihoafrické republiky a Moonshye, křehká písničkářka z Beskyd.

Vstupné s místenkou 250 Kč. Předprodej od 15. 11. 2022 v sídle Téčka, TIC nebo online.

Pilani Bubu je jihoafrická písničkářka, televizní moderátorka a kreativní, nezávislá  umělkyně v žánru současné lidové hudby. Její poslední album „Folklore-Chapter 1“ získalo v rámci „The South Africa Music Awards 2020“ ocenění „Nejlepší jihoafrické album“. Pilani Bubu je jedinečný hlas se soudržným zvukem a stylem spojeným s etnem, soulem, jazzem, folkem a funkem. Její hlas je oduševnělý, ale její hudba je navýsost chytlavá. Je to vypravěčka s příběhem v srdci a vášnivá, ohnivá umělkyně, poháněná svým velkým záměrem: prezentovat africkou lidovou kulturu po celé Africe i Evropě. Pilani sdílí svou vášeň pro hudbu a cestování ráda s místními umělci, takže se pro české turné obklopí domácími hudebníky. Za posledních deset takto ozdobila svou přítomností pódia festivalů a hudebních míst po celém světě: namátkou v Nigérii, Ghaně, Mosambiku, Keni, USA, Francii a Velké Británii.

Slezská zpěvačka a kytaristka Moonshye vloni představila debut Curtain of the Moon. Většin písní z alba vznikla v polské Lodži, filmovém městě netypické krásy a starých továren, které se stalo na několik let zpěvaččiným domovem a inspirací.
  „Kdyby má duše měla být městem, byla by to Lodž. Mám vášeň pro hledání skryté krásy tam, kde by to nikdo nečekal. Písně na Curtain of the Moon jsou právě o tom. I v těch temných místech v životě, v člověku, je možné spatřit  něco krásného.“  Moonshye jste mohli uslyšet na festivalech a v klubech u nás, v Polsku a na Slovensku.  Ve Vrátnici vloni proběhla koncertní premiéra alba v duu s Pavlem Šmídem v rámci streamovaného koncertu. V prosinci se zpevačka do Rožnova pod Radhoštěm vrací a její snové, magické písně uslyšíte v duu s Pavlem Šmídem.
Poslechněte si Garden ve výjimečném provedení s orchestrem a sborem v rámci galavečera udílení ceny Jantar, na kterou bylo album Curtain of the Moon nominováno:


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino