Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
vrátnice vrátnice
kino Panorama kino
tka tka
≡ menu
nápis Vrátnice Art & Music

archiv

aktuální programvytisknout

Chorobopop, Kakktus

ilustrativní obrázekilustrativní obrázekilustrativní obrázek

Sobota 14. ledna 2023 - 20:00 - Vrátnice

Chorobopop, Kakktus

Rožnovská kapela Chorobopop vydala své druhé album Odrazit od dna. I na nové nahrávce kapela v jedenácti písních rozvíjí poetiku naznačenou svým názvem: textově chorobopis, hudebně pop. Pravda, ne vždycky. Hlasy chroptí i zvoní, kytary zvoní i řežou, basové linky vládnou. Sem tam synťák. CD je k mání nějakou dobu a teď vychází očekávaná vinylová verze, kterou pokřtí (jak jinak) ve Vrátnici a k tomu si pozvali plzeňskou kapelu Safenat Paneach, bigbítovou kapelu poučenou devadesátkami (Sebadoh/Leatherface/Pixies), rozkročenou mezi Posázavím a Plzní, s novým materiálem opouštějící převzaté básně (především Jirousovy) a mířící do Vrátnice s vlastními texty. Po dvou albech se proměňuje i muzika směrem k jednoduchosti a písničkovějšímu vyjádření. Třetí deska ale bude taky ze všech ta nejšpinavější a nejvíc nahlas. Nechte se překvapit!

Kapela Kakktus, jejíž temná historie spadá do roku 2006, vznikla ve Šternberku na Moravě, kde začínala hrávat v hlubokém podzemí tamních vesnických kulturáků a stala se tak součástí regionální punkové scény, ze které se časem vymanila a vykrystalizovala do žánrově méně vyhraněné podoby, díky čemu se stává jakýmsi punkovým vyděděncem.

Dnes se Kakktus pohybuje mezi postpunkem a ponurým energickým rokenrolem s prvky blues a písničkářstvím, které je založeno na českých textech vycházejících z tradic českého undergroundu a prokletých básníků.

Vstupenky na původní termín 27. října zůstávají v platnosti.

Vstupné: předprodej 150 Kč, v den akce taky 150 Kč. Předprodej v sídle Téčka, TIC nebo online od 6. 12. 2022


Odběr novinek
Odběr novinek plakát akcí program kino